23 kwietnia po raz drugi gościliśmy w Szkole Teatr Edukacyjny, który tym razem zaprezentował występ pt. „Każdy z nas jest wyjątkowy – lekcja tolerancji”.

W spektaklu uczestniczyli uczniowie wszystkich oddziałów. Artyści zaprezentowali humorystyczne scenki ukazujące zachowania tolerancyjne, jak i nietolerancyjne. Dzięki temu uczniowie mogli lepiej zrozumieć różnicę między właściwymi postawami , a tymi, które mogą ranić innych. Równie istotnym elementem spotkania było poruszenie tematu niepełnosprawności oraz zwrócenie uwagi na istotę pomocy i akceptacji względem osób niepełnosprawnych. W trakcie spektaklu uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił mierząc się z trudnościami codziennego życia w taki sposób – w jaki radzą sobie z nimi osoby niepełnosprawne. Starszych uczniów zaproszono do dyskusji na temat stereotypów. Dzięki barwnej oprawie graficznej aktorów wcielających się w role mieszkańców trzech różnych krajów uczniowie mogli zrozumieć poruszane kwestie tolerancji względem przedstawicieli innych kultur a przy okazji sprawdzić swoją wiedzę na ich temat. W przystępny i ciekawy sposób wyjaśniono pojęcie tolerancji.

Zespół ds. Pomocy psychologiczno pedagogicznej