Konkurs Literacki ,,Opowieści nie z tej Ziemi”

W ramach Kosmicznego Roku w naszej szkole chętni uczniowie z klas 4-8 mogli się wybrać w literacką podróż w kosmos lub spotkać mieszkańców obcych planet. W ocenę opowiadań zaangażowali się uczniowie z klasy 8 oraz p. Katarzyna Starowicz,p. Anna Szostak i p. A. Ślagor. Okazało się, że członkowie jury mieli zróżnicowany gust czytelniczy, jednak byli zgodni, iż zdobywcy najwyższych miejsc powinni zostać docenieni. Na podium znaleźli się:

KLASY 4- 6

I miejsce – Michalina Bąk za opowiadanie Czarna Otchłań

II miejsce – Anna Pindel za opowiadanie Misja nie do wykonania i Alicja Targoszza opowiadanie Tajemniczy kabanos

III miejsce –Antonina Kumala za opowiadanie Czy to sen?

Wyróżnienia: Michał Rolka, Zuzanna Gadocha, Wojciech Jończy, Kornelia Pieczara, Lena Bodek, Patrycja Gracjasz, Zofia Kalka

KLASY 7-8

I miejsce – Amelia Sordyl za opowiadanie Nadzieja

II miejsce –Grzegorz Świętekza opowiadanie Cywilizacja kosmosu

III miejsce –Urszula Świętek za opowiadanie Make-make i Maja Watychowiczza opowiadanie Taka sama, ale inna

 

 

Nagrody w  konkursie zostały uroczyście wręczone laureatom podczas kosmicznych obchodów rozpoczęcia wiosny.

Sponsorem nagród oraz poczęstunku w naszych konkursach była Rada Rodziców. Dziękujemy!

Anna Szostak