Konkurs Literacki ,,Opowieści nie z tej Ziemi”
W ramach Kosmicznego Roku w naszej szkole chętni uczniowie z klas 4-8 mogli się wybrać w literacką podróż w kosmos lub spotkać mieszkańców obcych planet. W ocenę opowiadań zaangażowali się uczniowie z klasy 8 oraz p. Katarzyna Starowicz,p. Anna Szostak i p. A. Ślagor. Okazało się, że członkowie jury mieli zróżnicowany gust czytelniczy, jednak byli zgodni, iż zdobywcy najwyższych miejsc powinni zostać docenieni. Na podium znaleźli się:
KLASY 4- 6
I miejsce – Michalina Bąk za opowiadanie Czarna Otchłań
II miejsce – Anna Pindel za opowiadanie Misja nie do wykonania i Alicja Targoszza opowiadanie Tajemniczy kabanos
III miejsce –Antonina Kumala za opowiadanie Czy to sen?
Wyróżnienia: Michał Rolka, Zuzanna Gadocha, Wojciech Jończy, Kornelia Pieczara, Lena Bodek, Patrycja Gracjasz, Zofia Kalka
KLASY 7-8
I miejsce – Amelia Sordyl za opowiadanie Nadzieja
II miejsce –Grzegorz Świętekza opowiadanie Cywilizacja kosmosu
III miejsce –Urszula Świętek za opowiadanie Make-make i Maja Watychowiczza opowiadanie Taka sama, ale inna
Nagrody w konkursie zostały uroczyście wręczone laureatom podczas kosmicznych obchodów rozpoczęcia wiosny.
Sponsorem nagród oraz poczęstunku w naszych konkursach była Rada Rodziców. Dziękujemy!
Anna Szostak


