Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu.

Z tej okazji 20 maja klasa 5 wraz z wychowawcą wybrała się do dwóch bibliotek w Wadowicach. Uczniowie rozpoczęli dzień wizytą w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Na wstępie dowiedzieli się jak korzystać z Książkomatu. Każdy przećwiczył odbieranie z niego książki oraz oddanie wypożyczonej pozycji. Okazało się to bardzo łatwą i intuicyjną czynnością. Następnie uczniowie odwiedzili czytelnię oraz bibliotekę dla dorosłych aby finalnie dotrzeć do biblioteki dla dzieci i młodzieży. Czekały tam na nich nie tylko książki, ale ku zaskoczeniu niektórych uczniów także bardzo ciekawe i popularne gry planszowe. Na zakończenie grupa wykonała własnoręcznie piękne zakładki do książek. Osoby, które nie korzystały jeszcze z tej biblioteki zgodnie stwierdziły, że z pewnością zapiszą się do niej w bardzo krótkim czasie. Drugim miejsce w planie wycieczki była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzka w Krakowie z filią w Wadowicach. Nasi uczniowie wzięli tam udział w grze bibliotecznej inspirowanej powieścią S.C. Lewisa „Lew, czarownica i stara szafa”. Cała klasa okazała się sympatykami „Opowieści z Narnii” i zatraciła się w magicznej grze w konwencji escape room. Na dzieci czekały nie lada łamigłówki. Trzeba było wykazać się wyobraźnią, sprytem, szybkością w działaniu i oczywiście wiedzą na temat lektury. Po zaciętej walce zwycięzcami została drużyna Grzesia i Bartosza. Na zakończenie uczniowie wybrali się na pyszne lody oraz zwiedzanie wadowickiego runku. Był to wspaniały, pełen uśmiechu i i dobrej zabawy dzień!

Katarzyna Starowicz